Na úvod…

Děkujeme za Vaši návštěvu a ceníme si vašeho zájmu o poznání a rozvoj vlastní intuice, duchovního já člověka, patřící naší božské podstatě Já.
Nahoře v menu nově - ODKAZY

Pitný režim

Pitný režim

Před padesáti lety nám v základní škole o velké přestávce začali dávat lahve s mlékem. To byl výsledek výzkumu ministerstva školství, ve kterém bylo zjištěno, že žáci jsou dehydrovaní. Ráno téměř nepijí, v poledne také ne, až odpoledne a večer. To vede k poškozování dětského organismu. Je to daleko větší problém, než školní strava.

Po nějaké době byla tato novinka bohužel zrušena. Mléko skutečně není pro všechny děti to pravé, univerzálnější jsou ovocné šťávy.

Mnohé velké, důležité skutečnosti jsou velmi prosté. Přesto se přehlížejí. O jídle se mluví často a do detailů, ale o pití jen velmi málo. Přitom je důležitější. Bez vody vydrží člověk mnohonásobně kratší dobu.

Nedostatek či přebytek stravy je na člověku jasně vidět, ale dehydratace už tak jasně vidět není. Hladem u nás nikdo neumře, ale dehydratací ano, a je to bohužel časté.

Zejména velmi staří lidé ztrácejí pocit žízně a dehydratace vede ke zmatenosti a těžkému zhoršení zdravotního stavu. Jejich rodina si často neumí poradit a neudělá nic. Přitom je stačí jen zavodnit a jejich stav se až zázračně zlepší.

Nejde jen o nepříjemné kameny v močovém ústrojí, které se špatně odstraňují. Metabolismem těla se vytvářejí škodlivé látky, které musí rychle pryč. Jinak skrytě škodí. Na detoxikaci se nabízejí různé drahé přípravky, ale voda je nejjednodušším a nejpřirozenějším prostředkem.

Intuice radí pít dost a často. Vybrat si vhodné druhy nápojů. Ovocné šťávy, čaje, vinné střiky, doplnit pivem i vínem.

Je to také jeden ze základních živlů Matky přírody, i šamanské – domorodé kultrury mají základní živly ve velké úctě. A obecně platí, čím více jíme, tím více bychom měli pít a už to samo nám dá míru v přijímání obojího.

Voda a Oheň

3 komentáře Pitný režim

 • mirek

  nezačali mléko dávat, ale prodávat. jen tak pro pořádek. kdo tedy nechtěl a neplatil, ten nedostal. nebylo to povinné. jestli člověk skutečně má nebo nemá správný přísun tekutin pozná podle toho, zda je organizmus v rovnováze nebo ne. a to mu spolehlivě dají vědět čakry, které jsou duchovní rovinou člověka. tam se vše projeví nejdříve, než info dorazí do psychiky anebo se projeví fyzicky. jakákoli nerovnováha je zde odražena tady a ted, né se spožděním. to je klíčem k úspěchu jak v rovině tělesné, tak i duševní a duchovní. tedy jednoduše řečeno v životě člověka.

 • mirek

  pivo a víno rozhodně nikdy, ale je to lepší než umřít žízní.

 • mirek

  Naše krev obsahuje nejkoncentrovanější informaci o nás. To věděli už v pravěku šamané i bojovníci.

  ten zvyk odkazování na šamany je zajímavý. nakonec ti šamani věděli vše? a co tedy nevěděli?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>