Na úvod…

Děkujeme za Vaši návštěvu a ceníme si vašeho zájmu o poznání a rozvoj vlastní intuice, duchovního já člověka, patřící naší božské podstatě Já.
Nahoře v menu nově - ODKAZY

Reinkarnace přesněji

Běžné představy o reinkarnaci jsou velkým zjednodušením. Znovu se nerodí ten, který zemřel, ale ani nikdo zcela jiný.

Základem vývoje je práce s kořenovými archetypy, které byly vybrány při stvoření naší individuality.

Do každé inkarnace však dle své volby božské posílá jen část kořenových archetypů jednotlivce. Jiné s uplatní jinde, nebo dočasně zůstanou nevyužity. Jinde tedy mohou žít zcela odděleně jiné části nás!

Je to tedy podobné, jako s Celkem, který je rozdělen na nekonečně mnoho entit ve Stvoření, jež hledají cestu zpět do Celku. A tyto entity se opět dělí do každé inkarnace.

Jde o to poskládat archetypy v  každé inkarnaci tak, aby entita co nejvíc naučila a postoupila vzhůru. To vyžaduje velmi složitou volbu, kterou se božské zabývá.

Navíc jsou tu druhotné archetypy, které získáváme od druhých soužitím s nimi, ale i na dálku, pokud to božské zařídí. Jsou to jakési odrazy druhých v nás, jež nás také ovlivňují, ale nejsou na rozdíl od kořenových archetypů trvalé.

6 komentářů Reinkarnace přesněji

 • senja

  V knize Žitá reinkarnace od Clemense Kubyho je to přiblíženo velmi pochopitelně. Je tam i návod, jak otevřít svoje vědomí.

  • channeling

   Tak zkus naznačit, co on píše o archetypech, co „nosíme“ se sebou životy? A jakou má metodu do regrese, jestli jde v kostce?

 • senja

  Pokud se autor nějakými archetypy zabývá, pak se o nich pod tímto názvem nezmiňuje. Nicméně se zmiňuje o tom, že je důležité otevřít svoje vědomí, které uchovává všechny naše zkušenosti a přenáší je do dalších životů. Klade velký důraz na rozvoj intuice, bez níž se neobejdeme, chceme-li se stát tvůrci vlastního života současného, ale hlavně budoucího. Vysvětluje, že je třeba přestat nahlížet na život jako na jev singulární, který má začátek a konec, ale jako na duševně duchovní kontinuum bez začátku a bez konce. Vypracoval vlastní „metodu KUBY“ (metoda duševního psaní), která se obejde bez jakékoliv mystiky a funguje zcela konkrétně, pokud se používá přesně podle návodu.
  Určitě je lepší si knihu přečíst, protože každý k ní může přistupovat trochu jinak a také ji tak vnímat. Její autor Clemens Kuby bude mít v Olomouci (27.2.), a myslím i jinde v naší republice, přednášky a workshopy na toto téma.

 • aitos

  A co ta metoda? Na jakém principu má podle něho pracovat? …My až po skoro stovkách meditací s božskou intuicí zjistili, že archetypy jsou Ariadninou nití našich životů. Či osnovou pro koberec našich životů. Ty nejdou nějakým trikem ani dlouhým cvičením předělat. Jen doladit či trochu přeladit.
  A kam se sunete vy z diskutníků?

 • senja

  Jde o tzv. duševní psaní ve stylu scénáře. Zatím jsem se nepokusila sama si to „osahat“, zdá se mi to příliš časově náročné, ale možná je to jen můj subjektivní pocit, protože mě to zatím neláká. Jde o práci s myšlenkami zpracovanými ve smyslu skutečného filmového scénáře. Bez usilovné práce se výsledek nedostaví. A na tu teď nějak nemám. Snad později, protože to vypadá lákavě.

 • channeling

  Ta metoda KUBY je patrně channelingem a to je už brána mystiky. Ovšem to umíme, vždy je to kontakt s božským jež nás učí

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>